Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - Прирачници за наставнициVesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love

 

Прирачници и материјали за наставници

На оваа страна се поставени прирачници за кои сме следеле обуки или пак се најдени на интернет, кои ќе ни послужат унапредување на нашата воспитно-образовна работа. Дел од прирачници и  материјали можат да се превземат за користење како помошни средства во наставата.

 

 

1. Прирачник - UBUNTU

 

 
 
2. Блумова таксономија - презентација
 
 
3. Intel-прирачник
 
 
Open publication - Free publishing - More classmate

превземи
 
4.Примена на стандардите за оценување на учениците

 
Open publication - Free publishing - More ocenuvanje

превземи
 
5. Оценување на напредокот и постигањата на учениците
 
Open publication - Free publishing - More materijali

превземи
 
6. Прирачник за унапредување на наствата по математика и запознавање со околината
 
Open publication - Free publishing - More matematika

превземи
 
7. Зелен пакет јуниор

 
Open publication - Free publishing

превземи
 
Работни листови од „Животни вештини" од IV до VI одд.
 
 


Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  December 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2019
Website builderuCoz