Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - НАСТАВНИ ЛИСТОВИ И ДРУГИ ИЗГОТВЕНИ МАТЕРИЈАЛИ ЗА IVVesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love

IV одделение

 

Работен лист „ДЕЛОВИ ОД СТОТКИ - ТАБЕЛА“

 

Работен лист „ТАБЕЛИ ОД 101 до 1 000“

 

Игра „БОРБА ЗА ЦИФРИ“

ИГРА „СОБЕРИ ШТО ПОВЕЌЕ“

ТАБЕЛА ЗА ИГРА „БОРБА ЗА ЦИФРИ“

Тест „БРОЕВИ ДО 1 000“

ИГРА СО ВПИШУВАЊЕ НА ЗАДАЧИ ГОТОВ УРНЕК

ПРОВЕРКА „ДРОПКИ“

ИГРА „ТКАЛО НА СРЕЌАТА“

ПРОВЕРКА „ЖИВ СВЕТ ВО ПРИРОДАТА“

ЗА ПАНО ПО МАТЕМАТИКА СОБИРАЊЕ И ОДЗЕМАЊЕ

ЗА ПАНО ПО МАТЕМАТИКА МНОЖЕЊЕ И ДЕЛЕЊЕ

МЕСНА ВРЕДНОСТ НА БР: ДО 1 000 - наставен лист

МУЗИЧКА КОЦКА

РЕДНИ БРОЕВИ

ДЕЛЕЊЕ СО ЕДНОЦИФРЕН БРОЈ - наставен лист

ТЕСТ ТЕМА1 - ПРИРОДА

ВО ПОТРАГА ПО ЗВУЦИ  ИСТРАЖУВАЧКИ АКТИВНОСТИ

ДЕН И НОЌ - наставен лист

РАБОТНИ ЛИСТОВИ ПО МУЗИЧКО

СВЕТЛИНА - работен лист

Агли - куќа

АГОЛ работен лист

Броеви до 1 000 контролна задача

Броеви до 1 000 контролна задача

Месна вредност работен лист

Математика четврто на српски од Весна Ѓурек

 

 

 

 Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  April 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2019
Website builderuCoz