Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - Манифестација „Рачни изработки“ од проектот „Промовирање на мултикултурализмот во образованието“Vesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love
Манифестација „Рачни изработки"

На ден 02.11.2012година (среда) се одржа манифестација на тема „Рачни изработки", во која учесници беа учениците од I до V одделение од централното и подрачното училиште. Реализираната манифестација е дел од програмата за Проектот „Промовирање на мултикултурализмот во образованието", во неа се одржаа повеќе работилници и тоа:

·        Сè од хартија

·        Сè од конец и игла

·        Сè со глина и пластелин

·        Рециклираме

·        Украсување предмети

Целта на оваа манифестација беше поголема соработка, дружење, креативност, имагинација, вештини за создавање на интересни продукти од различни материјали од различни етнички групи.

Учениците со големо задоволство и интерес ги изработуваа и создаваа своите изработки за потоа да ги прикажат и пофалат  пред гостите кои ги имаше во голем број.

Манифестацијата беше посетена од родители, поранешни ученици а сега почитувани граѓани, претставници од општина Аеродром, женската НВО "Гердан" и други гости од локалната заедница.


Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  April 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2019
Website builderuCoz