Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - MEMENTO PRIJATELJSTVA eTwining proektVesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love

MEMENTO PRIJATELJSTVA eTwining proekt

Наше учество во уште еден проект, кој има за цел со ученици од прво до петто одделение низ многу активности да се развиваат компентенци на граѓанско образование. Да се развиваат социјални вештини, самостојност, самодоверба, меѓусебно охрабрување и доверба, правилно однесување преку почитување на заеднички договорени правила.

Изготвен план за работа

Подетално може да се запознаете со проектот на следниот линк

MEMENTO PRIJATELJSTVA eTwining proektПребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  December 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2018
Website builderuCoz