Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - „Нашето маало“ - математичка приказна за Збир на парови броеви со 6, 7, 8, 9 и 10 I одд.Vesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love

Збир на парови броеви со 6, 7, 8, 9 и 10

Цели и очекувани резултати: Учениците да ги откријат и да ги запишуваат со помош на манипулативи и наставни сретсва, да го  откријат комутативното својство со повторување на паровите тс. промена на местата на собироците, да прават споредби и разлики помеѓу паровите

Во тек изработката на овој дел од страната...Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  February 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2019
Website builderuCoz