Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - #Втора Едуконференција 2016Vesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS




СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставник



Контакт



едукативно забавни страни






E is for Explore!



”Love

#Втора Едуконференција 2016

На 1ви, 2 ри и 3ти април во хотел „Дрим“, Струга се одржа втората Едуконференција за наставници и информатичари 2016, во организација на Здружението Пријатели на образованието.Конференцијата е наменета за наставници, информатичари, студенти и има за цел да помогне во развивањето и подобрувањето на организациските и комуникативните методско дидактички способности. На конференцијата учествував со своја презентација, која имаше за цел како ИКТ технологијата да биде дел од училницата на многу едноставен и лесен начин. Во нашата училница веќе подолг период значајно место има QR - кодот, како забавен, креативен и интересен начин за изучување на многу содржини во сите предметни подрачја.

Мојата презентација „QR код во одделенска настава“

Дел од атмосферата на втората Едуконференција 2016

Материјали кои може да се употребат во наставата

 

Релаизирани активности со примена на QR код во математика
Броење до 30 со примена на QR код


Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  August 2017  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031




Нашето ЕКО катче




едукативно забавни
ликови












Copyright MyCorp © 2017
Website builderuCoz