Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - nastavni listovi VVesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love

V одделение

Игра „Бинго“ до милион изготвена во Woorksheet Genius

Бројна линија - тешко ниво изготвена во Woorksheet Genius

Броеви до милион - месна вредност

Jeopardy игра собирање и одземање до милион

Множества - контролна задача

Множества - самооценување

Работен лист „Мојот број“

Собирање до милион

Табела за игра на месна вредност

Асоцијативно својство на собирањето

Главна идеја на текст

Комутативно и асоцијативно својство на собирањето

Комутативно својство на собирањето

Месна вредност

Месна вредност претставување

Евиденција за неделно читање на текстови

Истражувачки активности за растенија

 Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  August 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2018
Website builderuCoz