Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - Нашето учество за Денот на училиштето - 2013г.Vesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love
Нашите активности  по повод  Ден на училиштето

По одржаните состаноци,со нашите  ученците се договоривме да настапуваме со музичка точка на песната Nosa Nosa Aci voce Me mata за манифестацијата за  Денот на училиштето која требаше да се одржи во МНТ - центар на 17.2.2013г., следниот чекор ни беше договор и креирање кореографија за ритмичката игра. Голема благодарност до нашата поранешна ученичка Адела, која постојано беше со нас во подотовка на точката и правилна изведба на елегантните ритмички движења од страна на нашите ученички. По напорната работа следеше големо задоволсво, среќа, радост и восхит од сите нас директни и индиректни учесници за на крај да  се покажеме во најубаво светло на големата манифестација.
 
Подготовки за настап

 

 

 

 

 

 

 
Настап на балерините од IV1 и IV2 from Nela on Vimeo.

 

 

 


Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  January 2017  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2017
Website builderuCoz