Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - Што е WEBQUEST?Vesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love
Што е Webquest?


Webquest e е задача(активност) во која учениците најмногу информации за наставната содржина користат од интернет. Во него треба да е застапено повисоко ниво на размислување пр. анализирање, креативност, критика итн. Тој се состои од повеќе фази:) ВОВЕД:) ЗАДАЧА:) ПРОЦЕС:) РЕСУРСИ:) ЗАКЛУЧОКПребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  December 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2018
Website builderuCoz