Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - Говориме - творимеVesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love
Пишуваме и твориме на различни теми

ПЧЕЛИЧКИ

Пчелички мали
вие душички смели,
излезете и видете
пролетта кај нас се всели.

Летнете низ ливади
погалете некој цвет,
за нас дечињата
соберете сладок мед.

Николина Аврамовска

МОЕТО СЕЛО

Во тебе мило село
преубави деновите беа,
со моите другарчиња
сеевме радост и смеа.

Ти секогаш со мене си мило
и во мојот сладок сон,
со црцор на птици
како топол весел ѕвон.

Каде и да сум мое село
топол поздрав ти праќам,
и секогаш со мислите мои
кај тебе се враќам.

Николина Аврамовска

ЖИВОТИНСКИ ПРИКАЗНИ

Сите животни мои,
сите по свој крој!

Еден слон фин,
убаво изгледа во костум син!

Жирафата со долг врат,
дома игра шах, мат!

Лавот силно рика,
сака да се слика!

Нилскиот коњ јаде трева микс,
и во вода игра твист.

И така случките стојат
и страници нови бројат!

Шанин Зиндл

Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  August 2017  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2017
Website builderuCoz