Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - ТЕМПО - Музичко образование IV2одд.Vesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love
Музичко оразование
ТЕМПОВоведниот дел на часот учениците ја играат играта „Бесилка" на интерактивна МИМИО - табла и го откриваат поимот „Темпо"Разговор за поимот темпо поставување на прашања каде го слушнале , негово дефинирање и поврзување со приказната „Зајко и желката" и откривање на различни видови темпо
Слушање на музичка композиција препознавање на видовите темпо, поделба на желки и зајаци со влечење на слики и движење по музика со брзо и бавно темпо


 
Работа на интерактивна МИМИО-табла, слушање на музика и определување на темпо
 

 
Решавање на квиз за темпо на социјалната мрежа за наставници и ученици „ЕДМОДО" и презентирање на резултатите

 

 
Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  December 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2018
Website builderuCoz