Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - #Втора Едуконференција 2016Vesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love

#Втора Едуконференција 2016

На 1ви, 2 ри и 3ти април во хотел „Дрим“, Струга се одржа втората Едуконференција за наставници и информатичари 2016, во организација на Здружението Пријатели на образованието.Конференцијата е наменета за наставници, информатичари, студенти и има за цел да помогне во развивањето и подобрувањето на организациските и комуникативните методско дидактички способности. На конференцијата учествував со своја презентација, која имаше за цел како ИКТ технологијата да биде дел од училницата на многу едноставен и лесен начин. Во нашата училница веќе подолг период значајно место има QR - кодот, како забавен, креативен и интересен начин за изучување на многу содржини во сите предметни подрачја.

Мојата презентација „QR код во одделенска настава“

Дел од атмосферата на втората Едуконференција 2016

Материјали кои може да се употребат во наставата

 

Релаизирани активности со примена на QR код во математика
Броење до 30 со примена на QR код


Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  April 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2019
Website builderuCoz