Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - Работилница на тема „QR код во одделенска настава“ во ООУ „Гоце Делчев“, Горно ЛисичеVesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS




СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставник



Контакт



едукативно забавни страни






E is for Explore!



”Love

Работилница на тема „QR код во одделенска настава“

Споделување на искуства со моите драги поранешни колеги од ООУ „Гоце Делчев“ во Долно Лисиче од Втората меѓународна ЕДУКОНФЕРЕНЦИЈА 2016, Струга на тема „QR код во одделенска настава“, на работилницата, тековно беа презентирани следните активности:
1. Што е QR - код?
2. Каде може да видиме QR код?
3. Какви информации може да содржи QR код?
4. Што е потребно за подготовка и читање на QR код?
5. Како може да се изготви?
6. Како може да се прочитаат информациите од QR код?
7. Зошто QR код во училница?
8. Наши активности во училница со примена на QR код.
Голема благодарност до моите колешки за убавата дружба, прекрасните моменти и нивната гостопримливост :)

   



Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  April 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930




Нашето ЕКО катче




едукативно забавни
ликови












Copyright MyCorp © 2019
Website builderuCoz