Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - Работилница на тема „QR код во одделенска настава“ во ООУ „Гоце Делчев“, Горно ЛисичеVesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love

Работилница на тема „QR код во одделенска настава“

Споделување на искуства со моите драги поранешни колеги од ООУ „Гоце Делчев“ во Долно Лисиче од Втората меѓународна ЕДУКОНФЕРЕНЦИЈА 2016, Струга на тема „QR код во одделенска настава“, на работилницата, тековно беа презентирани следните активности:
1. Што е QR - код?
2. Каде може да видиме QR код?
3. Какви информации може да содржи QR код?
4. Што е потребно за подготовка и читање на QR код?
5. Како може да се изготви?
6. Како може да се прочитаат информациите од QR код?
7. Зошто QR код во училница?
8. Наши активности во училница со примена на QR код.
Голема благодарност до моите колешки за убавата дружба, прекрасните моменти и нивната гостопримливост :)

  

 Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  April 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2019
Website builderuCoz