Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - MEMENTO PRIJATELJSTVA eTwining proektVesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love

MEMENTO PRIJATELJSTVA eTwining proekt

Наше учество во уште еден проект, кој има за цел со ученици од прво до петто одделение низ многу активности да се развиваат компентенци на граѓанско образование. Да се развиваат социјални вештини, самостојност, самодоверба, меѓусебно охрабрување и доверба, правилно однесување преку почитување на заеднички договорени правила.

Изготвен план за работа

Подетално може да се запознаете со проектот на следниот линк

MEMENTO PRIJATELJSTVA eTwining proektПребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  April 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2019
Website builderuCoz