Vesela ucilnica-Doma veselaucilnica - ТЕМПО - Музичко образование IV2одд.Vesela ucilnica-Doma Vesela ucilnica-Doma
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
СОДРЖИНИ

Посетители

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Модератор и креатор
на Web-страната
одд. наставникКонтактедукативно забавни страни


E is for Explore!”Love
Музичко оразование
ТЕМПО


Воведниот дел на часот учениците ја играат играта „Бесилка" на интерактивна МИМИО - табла и го откриваат поимот „Темпо"Разговор за поимот темпо поставување на прашања каде го слушнале , негово дефинирање и поврзување со приказната „Зајко и желката" и откривање на различни видови темпо


Пребарување

Flag Counter

Лиценца Криејтив комонс
Ова дело е лиценцирано под лиценца Creative Commons НаведиИзвор-Некомерцијално-БезАдаптираниДела 2.5 Македонија.

Follow Nella's board ВЕСЕЛА УЧИЛНИЦА on Pinterest.
Календар
«  April 2017  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Нашето ЕКО катче
едукативно забавни
ликови
Copyright MyCorp © 2017
Website builderuCoz